SensyBlack
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
~!IMPORTANTE!~

Reguli Generale ale Forumului

----------------------------

Regulile Membrilor

Regulile Moderatorilor

Regulile Chat-ului

____________________________

 

           <^_^HAVE FUN^_^>


Prietenia Animal-Copil 2ppwvvs

Prietenia Animal-Copil

4 participan?i

In jos

Normal Prietenia Animal-Copil

Mesaj Scris de SweetyCory 31.01.10 13:53

Credeti ca un animal (ex. caine ,pisica etc.) poate fi un prieten mai bun decat un om...sau va simtiti mai bine cand aveti un amic patruped?

Desi ele nu pot vorbi...par sa simpta atunci cand suntem tristi sau bucurosi si ne impartasesc sentimentele.

De exemplu un caine :X:X
Un animal de companie nu va modera o conversatie, asta este de la sine inteles. Nu-ti va spune ce este bine si ce este rau, nu te va critica si nici nu-si va da cu parerea in ceea ce priveste viata ta personala. Dar, chiar daca nu a fost inzestrat cu harul vorbirii, cainele este un bun ascultator. Diferenta majora dintre caini si psihologi este ca ei te vor alinta dovedindu-si iubirea si intelegerea, te vor linge pe fata, vor face fel de fel de giumbuslucuri pentru ati readuce pe chip zambetul pierdut, se vor lasa mangaiati si imbratisati.
S-a demonstrat in mai multe randuri, atat prin intermediul cercetatorilor cat si cu ajutorul unor intamplari reale, ca, mangaierea unui caine are un efect calmant asupra oamenilor, reducand tensiunea arteriala si nivelul batailor inimii.

Iubirea câinelui nu este pervertită de nimic. La noi, o mulțime de condiții și restricții: te iubesc dacă ești cuminte, dacă ești fidel(ă), dacă mă iubești și tu... Câinii dau o adevărată lecție de iubire.Cainii te iubesc oricum :)


Cateii sunt animalele considerate"CEI MAI BUNI PRIETENI AI OMULUI" datorita simtului responsabilitatii fata de stapan,alternand cu firea lor jucausa si sinceritatea "glasului" lor.Fidelitatea lor este cel mai mare atuu.Omul il considera un prieten al sau pentru ca el are nevoie nu doar de dragoste,dar si de compania unui amic sincer,caruia ii poate destainui toate secretele...Astfel putem spune ca aceste animale domestice sunt un fel de jurnal al omului.


Prietenia Animal-Copil Pets-love
SweetyCory
SweetyCory
Membru VIP
Membru VIP

Numarul mesajelor : 289
Varsta : 27
Localizare : BZ :X:X
Data de inscriere : 29/12/2009

Foaie de personaj
Respectarea Regulilor:
Prietenia Animal-Copil Left_bar_bleue100/100Prietenia Animal-Copil Empty_bar_bleue  (100/100)

http://just4you.just-forum.net

Sus In jos

Normal Re: Prietenia Animal-Copil

Mesaj Scris de Rallu` 31.01.10 14:23

Sunt de acord cu ce ai scris mai sus. :X
Cainii sunt de neinlocuit...Cateodata te iubesc mai mult decat cel mai bun prieten...Si sunt acolo mereu cand ai nevoie de cineva.Totusi...Nu mi`as da cel mai bun prieten pe un caine...:|
Rallu`
Rallu`
>>SensyBlack Fondator<<
>>SensyBlack Fondator

Numarul mesajelor : 492
Varsta : 28
Localizare : La Fornetti :">
Data de inscriere : 25/03/2008

Foaie de personaj
Respectarea Regulilor:
Prietenia Animal-Copil Left_bar_bleue100/100Prietenia Animal-Copil Empty_bar_bleue  (100/100)

https://sensyblack.forumgratuit.ro

Sus In jos

Normal Re: Prietenia Animal-Copil

Mesaj Scris de Ada<3 01.02.10 8:39

Un animal nu inlocuieste un prieten.
Ada<3
Ada<3
Membru VIP
Membru VIP

Numarul mesajelor : 316
Varsta : 28
Localizare : Aici:x
Data de inscriere : 29/12/2009

Foaie de personaj
Respectarea Regulilor:
Prietenia Animal-Copil Left_bar_bleue100/100Prietenia Animal-Copil Empty_bar_bleue  (100/100)

Sus In jos

Normal Re: Prietenia Animal-Copil

Mesaj Scris de Pervy Girl 01.02.10 14:13

Imi este prea frica de cainii asa ca se exclude varianta celui mai bun prieten. Dar indiferent daca as avea sau nu temerea asta tot nu as vedea in ei amicul ideal.
Imi place articolul, insa cu siguranta nu se pot compara cu un om. Nu poti stii niciodata ce`i in mintea unui animal. Iubirea, loialitatea si restul nu`i aceiasi cu prezenta unui om...

Patrupedele au lumea lor, noi a noastra xD

SweetyCory, sunt curioasa care`i si parerea ta. Inclin sa cred ca vezi in caine cel mai bun prieten ori ma insel ?^^"
Pervy Girl
Pervy Girl
>>SensyBlack Admin<<
>>SensyBlack Admin

Numarul mesajelor : 66
Varsta : 28
Localizare : Dambovita
Data de inscriere : 24/04/2008

Foaie de personaj
Respectarea Regulilor:
Prietenia Animal-Copil Left_bar_bleue100/100Prietenia Animal-Copil Empty_bar_bleue  (100/100)

Sus In jos

Normal Re: Prietenia Animal-Copil

Mesaj Scris de SweetyCory 01.02.10 17:23

Hmm...da imi plac la nebunie cainii (animalele in general ) Imi place mult sa ma joc cu ei sa imi petrec timpul dar cu siguranta nu ma simt cu ei ca si cu o persoana. Vorba ta nu sti ce este in mintea lor si ei par sa simta sentimentele noastre si sa se comporte adeguvat dar nu stiu despre ce este vorba si nu ne pot da sfaturi sau sa ne spuna >Stiu ce simti < Caini sunt animale incredibile si speciale si adevarul acesta este :nu pot inlocui un prieten uman.

Eu ii ador si parerea mea este ca multora ne-ar trebuii un prieten necuvantator care sa ne iubeasca asa cum suntem ,sa dea din codita la orice spunem si sa ne aduca cate un zambat pe buze useful.ro - emoticoane pentru hi5
SweetyCory
SweetyCory
Membru VIP
Membru VIP

Numarul mesajelor : 289
Varsta : 27
Localizare : BZ :X:X
Data de inscriere : 29/12/2009

Foaie de personaj
Respectarea Regulilor:
Prietenia Animal-Copil Left_bar_bleue100/100Prietenia Animal-Copil Empty_bar_bleue  (100/100)

http://just4you.just-forum.net

Sus In jos

Normal Re: Prietenia Animal-Copil

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum